Výrobní firmy Technologie Firemní video

Výroční video 70 let od založení Tovačov

S radostí Vám představujeme naše výroční video k příležitosti 70 let od založení Štěrkopískovny Tovačov. Toto unikátní video, které kombinuje animace a reálné záběry z FPV dronu a klasického dronu, Vás provede fascinujícím světem těžby a zpracování štěrkopísku.
Štěrkopískovna Tovačov se nachází 12 km západně od Přerova a 22 km jižně od Olomouce. Provozovna se specializuje na těžbu štěrkopísku z vody, který se následně zpracovává do širokého sortimentu výrobků. Produkty štěrkopískovny jsou ideální pro různé stavební účely, včetně betonu a železobetonu, předpjatých betonů a prefabrikovaných dílců, vodostavebního betonu, omítek a malt, cementobetonových krytů vozovek, asfaltových vrstev, podsypů a zásypů, specifických stavebních použití a zahradní architektury jako okrasné a dekorační kamenivo. Kompletní sortiment nabízeného kameniva je k dispozici v ceníku štěrkopískovny Tovačov.

Provozovna Tovačov slouží také jako prodejní terminál, kde je možné zakoupit i další produkty, jako je drcené kamenivo z kamenolomu Hrabůvka a dekorační kamenivo z oblasti Dunaje. Veškeré kamenivo je možné dodat ve velkoobjemových pytlích (BigBag). Štěrkopískovna dodává své výrobky nejen na Olomoucko a Přerovsko, ale také do oblasti Severní Moravy, zejména na Ostravsko a do okresů Nový Jičín a Frýdek-Místek.

Jsme hrdí na účast štěrkopískovny v mnoha projektech na ochranu přírody a krajiny. Od roku 2007 jsou zde instalovány plovoucí hnízdní ostrůvky pro silně ohroženého rybáka a každoročně je zde okroužkováno průměrně okolo 50 mláďat. Na břehu Troubeckého jezera stojí ptačí pozorovatelna s výhledem na celé jezero. Od roku 2016 štěrkopískovna spolupracuje s CHKO Litovelské Pomoraví na ochraně kriticky ohrožené přesličky různobarvé, která byla úspěšně transferována na pět lokalit v okolí Skašovského jezera.

Navíc, Tovačovské rybníky jsou součástí bohaté tradice rybníkářství, sahající až do roku 1464. Po zrušení rybníků koncem 18. století byly obnoveny až po druhé světové válce. Dnes tvoří soustavu rybník Hradecký (154 ha, rozdělen na čtyři části), Křenovský (16 ha), u zámku rybník Kolečko (5,6 ha) a u cesty do Lobodic rybník Náklo (6 ha). Tovačovská jezera, vzniklá těžbou štěrku na místě středověkého rybníka, dnes představují čtyři vodní plochy o celkové rozloze 328 ha.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se na další spolupráci v nadcházejících letech. Sledujte naše výroční video a oslavte s námi tuto významnou událost!