Technologie Firemní video

Odvážné firemní promo video Minyx

Další videa ze série

Odvážné firemní promo video Minyx
Odvážné firemní promo video Minyx

Odvážné firemní promo video pro společnost Minyx, distributora elektronických součástek a komponent pro výrobu elektroniky.

Od vedení společnosti jsme dostali jasné zadání - chceme video, které nás charakterizuje. Jsme mladá firma, jsme odvážní, děláme si věci po svém a díky našemu přístupu jsme se poměrně rychle stali českou jedničkou na trhu, kde naše konkurence působí mnohem déle, než my. Zároveň jsme globálním hráčem a video je potřeba vytvořit jak v české, tak anglické mutaci.

Stál před námi úkol připravit koncept videa, který toto zadání splňuje.

Nic jsme nepodcenili a absolvovali jsme hned několik osobních schůzek, na kterých jsme se nejen detailně seznámili s celou společností a nasáli její osobitou atmosféru, ale opravdu detailně jsme se zástupci firmy jejich a naši představu konzultovali.

Výsledkem toho byla opravdu hladká spolupráce, kdy jsme se na obou stranách na finální koncepci videa velice rychle shodli. Je třeba zmínit, že opravdu otevřený přístup a odvaha ze strany vedení společnosti nedržet se při zemi, umožnili vznik tohoto netradičně pojatého videa.

Přečtěte si níže, jak jsme nad videem přemýšleli a jaký byl proces jeho vzniku.

Základní pravidlo je získat si divákovu
pozornost od prvních vteřin!

Základní pravidlo je získat si divákovu pozornost od prvních vteřin!

Toho jsme dosáhli tak, že jsme parodovali zaběhlý styl korporátních videí, které jsou často postavené na umělé dokonalosti všeho. My jsme tahle klišé vytáhli do absurdity a výsledek je přesně dle našeho záměru. Video vás okamžitě vtáhne a ačkoliv ze začátku evokuje pocit trapnosti, okamžitě ve vás probudí touhu ho vidět celé. Takže záměr splněn na 100 %!

Kromě skvělých záběrů tomu pomohla také pomocí umělé inteligence vytvořená vlastní skladba na míru. Díky ní je efekt upoutání pozornosti tak silný.

A teď, když už máme divákovu pozornost, je třeba ji adekvátně využít.

Jak tedy teď ten pravý charakter společnosti prezentovat?

Chceme ukázat, že společnost Minyx má vlastní, na poměry oboru neobvykle velké a moderní zázemí. Chceme ukázat lidi, kteří za tím vším stojí a předat klíčové informace o službách jasně a srozumitelně.

Za tímto účelem jsme zvolili postavu průvodce, který diváka videem provede a informace předá formou mluveného slova. Během svého výkladu se tak pohybuje v prostorách a interaguje s jednotlivými zaměstnanci nebo technickým vybavením společnosti. Postavu "průvodce" perfektně ztvárnil profesionální herec brněnského divadla, Jiří Mach, který svou charismatickou roli skvěle zvládl jak v českém, tak i anglickém jazyce.

A protože je Minyx moderní a progresivní společnost, doplnili jsme záběry o zajímavé grafické efekty, které divácký zážitek celkově umocňují.

Výsledkem je originální, dynamické firemní promo video, které se vám zkrátka vryje do paměti, ať chcete nebo ne.

Je to jasný vzkaz zákazníkům, že Minyx je pro ně ideálním partnerem se silným zázemím, obrovskou energií a perfektně propracovaným systémem kontroly kvality nabízených produktů. Konkurence zase může vnímat, že Minyx hodlá na své pozici jedničky, díky své poctivé práci a chuti neustále se posouvat, setrvat.

Pro nás bylo velice příjemné mít v Minyxu partnera, který svá slova o odvážném řešení myslel vážně a nedusil naše nápady. Naopak jsem dostali velký prostor a ten se nám podařilo maximálně využít.

Celá spolupráce se nesla v přátelské atmosféře a samotné natáčení bylo pro zaměstnance takový zážitkový teambuilding, který jsme si užívali s nimi.

Ostatně, ne jen na výsledné video, ale i na průběh natáčení, se můžete podívat v této referenci.